Jag läste ett äldre inlägg från Jan-Olof Larsson Vetenskap och Kvacksalveri, det stämmer det han har skrivit. Jag har tänkt desamma i alla år. Det är för stort. Vi kan inte klara av detta ensamma. Samtliga drabbade familjer måste ena sig och hjälpas åt tillsammans mot jättarna.
Frågan är hur många vi är. Vi måste skriva på ett consensus, och tillsammans gå till TV och Tidningar. som J-O kallar det, jag har ingen uppslagsbok men jag tror att jag förstår vad han menar. Det är dags att det börjar att hända något nu. Alla måste hjälpas åt. Som det är nu och har varit så är många egoistiska de tror att det bara är de som är drabbade. De kämpar en ensam kamp mot soc och resten, med en förhoppning om att de skall vinna något, likadan kamp som vi andra kämpar, vi träffar samma människor, blir bemötta likadant, somliga av oss förlorar. Inte förrän vi går tillsammans kommer det att bli slut på denna misshandel.
Hur skall vi komma i kontakt med varandra ?
Vem, vilka skall samla ihop oss?
Det gäller alla i hela landet.
Det finns föreningar som RFFR Riksförbundet för Familjers rättigheter. De har och har haft kontakt med familjer kan de hjälpa till? Meddela sina medlemmar att höra av sig till NKMR. Vågar de komma med oss!?
Vilka andra kan hjälpa till?
Har ni några förslag eller vet något . Skriv gärna eller gör något själva.
Man kanske kan skicka efterlysningar via Radio, Tidningar och TV
Jeanette